Debata oksfordzka Ekonomistów Kopernika

27 marca br. odbyła się debata oksfordzka Ekonomistów Kopernika. Temat dyskusji dotyczył "Zbierania danych osobowych przez strony internetowe". Zadaniem debaty była dyskusja nad tezą. W zespole propozycji znaleźli się z klasy 2b: Marta Skorupka, Lena Peda, Maciej Nawrocki, Hubert Kapała,…

Czytaj więcej
Teleturniej "Sukces na bank"

22 marca br. Ekonomiści Kopernika wzięli udział w kolejnym konkursie. "Sukces na bank" to teleturniej sprawdzający szeroko rozumianą wiedzę o finansach i ekonomii. Uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań. Naszą szkołę reprezentowali Joanna Licha, Julianna Szafrańska, Zofia Wyr…

Czytaj więcej
Etap wojewódzki Olimpiady ZUS w Poznaniu

7 marca br. Ewa Zbroniec, Filip Grabowski i Leszek Korzan reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS. Zawody odbyły się na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu. Konkurs był bardzo wyrównany a o ostatecznym awansie do finału zadecydował czas udzielenia odpowiedzi. Nasi uczn…

Czytaj więcej
Portfolio Economics zamknięte!

Uczniowie klasy maturalnej IB w pocie czoła dokonali ostatnich technicznych poprawek w swoich pracach. Tym samym portfolio Economics czeka tylko na załadowanie do bazy IB. Przed nami teraz spokojny czas na powtórki do matury z czego jak widać bardzo się cieszymy.

Czytaj więcej
Spotkanie z Prof. Mariuszem Próchniakiem!

5 stycznia br. Pan Prof. Mariusz Próchniak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wygłosił w auli II LO wykład na temat "Równowagi rynku i roli państwa w gospodarce". To było bardzo ciekawa lekcja ekonomii z szeroką gamą zagadnień ekonomicznych. Dziękujemy i zapraszamy Pana Profesora po…

Czytaj więcej
Turniej gry finansowej "Saldo"

Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się turniej gry finansowej „Saldo”, zorganizowany w ramach CAS project’u przez Zofię i Aleksa z klasy 4b. Turniej miał na celu promowanie odpowiedzialności finansowej i wiedzy w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi wśród uczniów naszej szkoły. W zawod…

Czytaj więcej
Grywalizacja czyli ekonomiczne gry planszowe

Na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości i ekonomii nie może zabraknąć elementów grywalizacji. Uczniowie różnych klas mogli się zmierzyć ze sobą w grach planszowych. A już we wtorek 20 grudnia br. Ekonomiści Kopernika przeprowadzą turniej gry planszowej Saldo - zarządzanie finansami osobistymi. Z…

Czytaj więcej
XVIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości 

Etap szkolny XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami. Tym razem uczniowie zmierzyli się z tematem przewodnim Biznes i Zarządzanie. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone w styczniu.  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Czytaj więcej
Nalepsi uczestnicy Olimipady ZUSowej wyłonieni!

Serdecznie gratulujemy uzyskania maksymalnego wyniku w etapie szkolnym "Olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"! W wyniku dogrywki wyłoniono zespół w składzie Ewa Zbroniec z klasy 2b, Filip Grabowski z klasy 3a oraz Leszek Korzan z klasy 3f. Życzymy naszej najlepszej…

Czytaj więcej
Ekonomiści debatują!

W ramach lekcji Ekonomii w praktyce uczniowie klasy 2b postanowili przedyskutować ważne dla nich tematy.  Jedna grupa odniosła się do tezy "Miasto Leszno powinno przeznaczyć pieniądze na remont Akwawitu". Uczniowie przygotowali argumenty odnoszące się zarówno do popularyzacji miasta, zdro…

Czytaj więcej
Leszczyńskie Laury Oświaty zostały przyznane!

Finalistki etapu centralnego Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", wraz z panią Dyrektor Krystyną Łasowską, wzięły udział w uroczystej Gali - Leszczyńskie Laury Oświaty. Zofia Wyrwińska, Daria Posypanko oraz Joanna Licha odebrały z rąk Prezydenta Leszna pana…

Czytaj więcej
Struktury rynkowe w ujęciu uczniów klasy 2f

Monopol, oligopol, konkurencja monopolistyczna, konkurencja doskonała... Jakie struktury rynkowe funkcjonują na rynku, jakie mają cechy charakterystyczne, jakie są ich zalety i wady. Przedsiębiorcy z klasy 2f dzielnie pracowali by na te wszystkie pytania udzielić odpowiedzi:)

Czytaj więcej
Ekonomiści w Stacji Biznes!

Ekonomiści z klasy 3b odwiedzili w piątek 21.10. 22 r. Stację Biznes. Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy w ramach CAS Service oraz CAS Project. Będzie się działo :)

Czytaj więcej
Koło Ekonomistów Kopernika rusza z pracami!

Ekonomiści Kopernika zaczynają w tym roku szkolnym swoją przygodę z ekonomią. Jeżeli chcesz dołączyć do ich grona, zgłoś się już dziś! Sprawdź w jaki sposób pracujemy: http://ekonomiscikopernika.pl/ Kontakt: dr Magda Wojdyła-Bednarczyk mgr Anna Matuszewska Sala 20c oraz 21c.

Czytaj więcej
ZAPISY-Koło naukowe Ekonomiści Kopernika!

Już dziś dołącz do koła naukowego Ekonomistów Kopernika. Zdobądź doświadczenie przydatne w przyszłej pracy zawodowej w środowisku naukowym lub biznesie oraz rozwijaj i realizuj swoje pasje oraz zainteresowania naukowe. Sprawdź w jaki sposób pracujemy: http://ekonomiscikopernika.pl/ Kontakt: dr Mag…

Czytaj więcej
Finalistki Olimpiady ZUS odebrały zaświadczenia

31 maja br. nasza szkolna reprezentacja ZUS w składzie Joanna Licha, Zofia Wyrwińska i Daria Posypanko odebrała zaświadczenia uprawniające do podjęcia studiów na wybranych kierunkach dzięki uzyskaniu tytułu Finalisty Olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Dyplomy oraz upomin…

Czytaj więcej
Świetny wynik zespołu z 3e2 w High School Business Challenge!

Jednego punktu zabrakło drużynie Winventors w międzynarodowym konkursie High School Business Challenge, żeby awansować do etapu krajowego. Drużyna w składzie: Borys Łangowicz, Dawid Kopik, Jakub Jęsiek i Alex Rogoziński po przejściu etapu zdalnego miała do rozwiązania tzw. case study. W tym roku n…

Czytaj więcej
Biznesowe wyzwanie przed uczniami IB

Uczniowie IB, grupa ekonomii rozszerzonej, podjęła się startu w High School Business Challenge. Jest to konkurs biznesowy skierowany do licealistów na całym świecie, który przyciąga wielu uczestników nagrodą główną 6000 €. Na obecnym etapie grupa ma za zadanie odpowiedzieć zdalnie na test wielokro…

Czytaj więcej